Kupujeme sklápěcí přívěs

Kupujeme sklápěcí přívěs

5 nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit při koupi sklápěcího přívěsu

Pokud hledáte sklápěcí přívěs na prodej, možná přemýšlíte, zda daný přívěs bude pro Vaše potřeby dostačující. Pro správnou koupi je zásadní pochopit, k čemu budete přívěs používat. Chceme, aby všichni naši zákazníci byli se svým nákupem naprosto spokojeni. Existuje pět faktorů, které doporučujeme lidem při nákupu sklápěcího přívěsu zvážit.

1) Hmotnost a nosnost

Jakou kapacitu má Vaše tažné vozidlo? Pokud si nejste jisti, podívejte se do návodu k obsluze. V něm se dozvíte, kolik přesně můžete s daným vozidlem táhnout. Mějte na paměti, že tato kapacita zahrnuje i hmotnost přívěsu.

Zamyslete se nad maximálním nákladem, který budete pravděpodobně potřebovat nebo převážet. Možná máte v plánu táhnout přívěs nebo nějaké vybavení na trávu.

Případně plánujete tahat štěrk nebo jiný stavební materiál. Potřebujete nejen přívěs, který zvládne nosnost nákladu, který chcete převážet, ale Vaše tažné vozidlo musí být schopno táhnout jak přívěs, tak náklad. Není překvapením, že čím lehčí přívěs máte, tím větší hmotnost nákladu můžete převážet. Ujistěte se, že přívěs je dimenzován na hmotnost nákladu.

2) Velikost

Zamyslete se nad tím, co plánujete převážet a jak velký je to náklad. Pokud táhnete čtyřkolku, ta je ve většině případů podstatně menší než smykem řízený automobil. Kromě toho musíte zvážit typy silnic, po kterých budete jezdit. Pokud očekáváte, že se budete pohybovat ve stísněných situacích, pravděpodobně budete chtít menší přívěs, ale pokud je Váš náklad vysokoprofilový, potřebujete přívěs, který ho řádně unese.

3) Materiál

Obvykle si můžete vybrat mezi přívěsy vyrobenými z hliníku, oceli nebo pozinkované oceli. Zatímco poslední dva jmenované jsou ve většině případů levnější, hliník je lepší volbou. Je lehčí a odolnější vůči korozi a rzi. S hliníkem nemůžete udělat chybu. Je nenáročný na údržbu, lehký, odolný a pevný.

4) Zvedací mechanismus

Zamyslete se nad zvedacím mechanismem, který potřebujete pro svůj sklápěcí přívěs. Nejdůležitější je, abyste věděli, jak velkou hmotnost mechanismus zvládne a jak snadná je jeho údržba.

5) Konstrukční možnosti

Nakonec zvažte další funkce, které od svého sklápěcího přívěsu požadujete. Například potřebujete vhodné nápravy, abyste byli schopni manipulovat s požadovaným nákladem.
Menší přívěsy si mohou vystačit s jednou nápravou, pro přepravu větších nákladů jsou však zapotřebí dvě nápravy.

Možná se budete chtít zamyslet také nad výškou bočnic. Pro přepravu vozidel a těžkého vybavení může být dostačující přívěs s plochou ložnou plochou. Pro přepravu štěrku nebo jiného materiálu můžete potřebovat vysoké bočnice. Nižší stěny jsou obvykle pružnější, ale nemohou pojmout tolik sypkého materiálu.

Mezi další prvky, o kterých byste měli uvažovat, patří nájezdové rampy nebo kolečka. Některé přívěsy mají zabudované brzdy. Na výběr je mnoho různých možností.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec