Přívěs vs. sklápěč

Přívěs vs. sklápěč

Může sklápěcí přívěs nahradit sklápěcí vůz?

Sklápěč je pro mnoho podniků významnou investicí. Ať už převážíte štěrk pro stavební projekt nebo vrchní vrstvu zeminy a mulčovací kůru pro své podnikání v oblasti terénních úprav, může být sklápěcí nákladní automobil pro Vaše podnikání příliš nákladný. Zjistěte, jak může být sklápěcí přívěs cenově dostupnou alternativou, a podívejte se na nejlepší možnosti prodeje sklápěcího přívěsu ve Vašem okolí. Nespokojte se s drahým vybavením, když Vaše projekty zvládne cenově dostupný, univerzální přívěs.

Manévrovatelná alternativa

Objemné sklápěcí vozy se obtížně dostanou na každé staveniště. Některé příjezdové cesty nejsou dimenzovány na takový náklad, zatímco jiné jsou příliš křivolaké a úzké na to, aby na nich bylo možné sklápěcí vozidlo bezpečně provozovat. Naproti tomu sklápěcí přívěs lze použít prakticky všude, kam se s nákladním autem dostanete. Snadno projedete příjezdovými cestami k obytným domům nebo jinými stísněnými pracovišti a vysypete materiál přesně tam, kde ho potřebujete.

U plně naloženého sklápěcího přívěsu hrozí riziko popraskání betonu nebo asfaltu a zapadnutí do měkkého podloží. Velkou nepříjemností může být, když sklápěcí nákladní automobil uvízne nebo poškodí parkoviště, když se snažíte použít těžkou techniku. Sklápěcí přívěsy jsou pro typické obytné nebo komerční projekty pohodlnější a minimální variantou. Zvolte si velký přívěs, a přesto budete mít stejnou nosnost jako mnoho sklápěcích vozů.

Nákladově efektivní přeprava

Existují dva základní způsoby, jak může být sklápěcí přívěs cenově výhodnější než sklápěcí nákladní automobil:

  • Pořizovací cena
  • Náklady na palivo

Sklápěcí přívěs je cenově mnohem dostupnější než sklápěcí nákladní automobil. Použijte svůj současný nákladní automobil k převozu sklápěcího přívěsu, kamkoli potřebujete, za nižší náklady na palivo než u sklápěcího vozu, který spotřebovává palivo. Investujte do zakázkového sklápěcího přívěsu pro vlastní velikost. Pokud je většina modelů sklápěcích vozů mnohem větší, než potřebujete, kompaktnější sklápěcí přívěs může být pro Vaši firmu snadněji použitelný a cenově dostupnější. Pro projekty terénních úprav v obytných domech nebo jiné malé projekty zvolte malý, ovladatelný sklápěcí přívěs. Pro těžká staveniště nabízejí mimořádně velké sklápěcí přívěsy potřebnou kapacitu a vyklápěcí výkon.

Žádné speciální licence

Většina sklápěcích přívěsů vyžaduje k provozu speciální licenci. V závislosti na lokalitě lze některé sklápěcí přívěsy provozovat bez stejných licenčních požadavků. Pokud nemáte mnoho zaměstnanců s touto speciální licencí, může být plánování projektů a řízení sklápěcího vozu velmi nepohodlné. Investujte raději do univerzálního vybavení, které mohou používat všichni Vaši zaměstnanci, než do specializovaných sklápěcích vozů, které vyžadují nákladné licence.

Před zahájením provozu sklápěcího přívěsu se vždy informujte o místních požadavcích. Některé oblasti stále vyžadují licenci pro sklápěcí přívěs, zejména pro komerční použití. Zatímco porovnáváte ceny za licence, zkontrolujte náklady na pojištění a titul na sklápěč nebo sklápěcí přívěs. Možná budete překvapeni dramatickým rozdílem mezi oběma možnostmi vybavení.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec