Správný sklápěcí přívěs

Správný sklápěcí přívěs

Jak vybrat správný sklápěcí přívěs

Ulehčete si práci a zrychlete nakládku pomocí správného sklápěcího přívěsu pro Vaše staveniště, kutilský projekt, farmu nebo firmu.

Sklápěcí přívěsy se dodávají v široké škále velikostí, materiálů a funkcí a výběr toho správného může být dlouhodobou investicí šetřící čas a práci. Rozhodnout se, zda je sklápěcí přívěs pro Vás nebo který sklápěcí přívěs vyhovuje Vašim potřebám, znamená posoudit Vaše pracovní potřeby, znát Vaši tažnou kapacitu a mít rozpočet.

Sklápěcí přívěsy mohou být taženy nákladním nebo jiným vozidlem, naplněny sutí, nářadím, sadbou nebo stavebním materiálem a poté zvednuty pod úhlem, aby se materiál vysypal bez nutnosti ručního vykládání. Většina sklápěcích přívěsů je poháněna hydraulickým čerpadlem, které lze u novějších modelů ovládat dálkovým ovladačem, spínačem nebo tlačítkem na samotném přívěsu. Na rozdíl od větších a dražších sklápěcích vozů lze sklápěcí přívěsy odpojit a ponechat na pracovišti, byť vzdáleném. Investice do správného sklápěcího přívěsu může ušetřit hodiny nákladné práce.

Při výběru sklápěcího přívěsu je třeba zvážit jeho velikost, kapacitu, výšku a konfiguraci.

Konfigurace sklápěcího přívěsu

Podívejte se na sklápěcí přívěsy, které jsou konstruovány jako nárazníkové nebo s husím krkem, s lůžkem nad palubou nebo s lůžkem uvnitř kol, aby jezdily nízko nebo nad koly, pro větší světlou výšku.

Pro větší světlou výšku, jízdu po nerovném povrchu a náklad o malé až střední hmotnosti zvažte sklápěcí přívěs postavený na rovných nápravách s ložem, které je umístěno nad koly a je v jedné linii s nimi.

Pokud je na seznamu povinností Vašeho nového sklápěcího přívěsu přeprava vybavení, vozíků nebo sekaček, zvažte konfiguraci s nízkou jezdeckou nebo spádovou nápravou, která umožňuje, aby přívěs seděl mezi koly a měl nižší světlou výšku. Spádová náprava je dobrou volbou pro přepravu kolového vybavení a tažení na rovném povrchu.

Pro seriózní přepravu těžkých nákladů zvažte přívěs s plošinou nad sklápěcí nápravou, což je přívěs nakonfigurovaný na pevné plošině přívěsu, přičemž přívěs se vyklápí, někdy pomocí nůžkového zvedáku, ze středu plošiny.

Kapacita

Kapacita užitečného zatížení je při výběru sklápěcího přívěsu velmi důležitá. Podívejte se na celkovou hmotnost každého sklápěcího přívěsu, o kterém uvažujete. Hrubá hmotnost vozidla je kombinací hmotnosti přívěsu a maximální hmotnosti, kterou může přívěs unést.

Zvažte, co Váš sklápěcí přívěs potřebuje převážet a kapacitu Vašeho tažného vozidla, které má v návodu k obsluze uvedenu svou tažnou kapacitu.

Nejmenší sklápěcí přívěsy, které jsou dimenzovány na méně než 1 800 kg, mohou být dostatečně lehké na to, aby je bylo možné táhnout za robustní čtyřkolkou při pracích, jako je úklid a údržba pozemků.

Pro kutily, malé firmy a správce pozemků může být lehký sklápěcí přívěs vhodnou volbou. Lehké sklápěcí přívěsy jsou dostatečně pevné, aby mohly přepravovat vybavení na staveniště, a jejich celková hmotnost se obvykle pohybuje kolem 3 000 kg. Lehké sklápěcí přívěsy sice nejsou povinné, ale mohou být vybaveny elektrickým brzdovým systémem.

Těžké sklápěcí přívěsy mohou mít celkovou hmotnost až 9000 Kg a obvykle jsou vybaveny elektrickými brzdami a dvěma nápravami. Těžké sklápěcí přívěsy mohou být až 6 m dlouhé a jsou cenným nástrojem pro stavební projekty, průmyslové práce a zemědělství.

Sklápěcí přívěs je všestranným doplňkem pracovního arzenálu - nahradí popelnice v těžko přístupných oblastech projektu, ušetří hodiny ruční práce při vykládání hlíny, štěrku, mulče a dalšího sypkého materiálu, dokáže převážet a vykládat zařízení a zároveň odolává povětrnostním vlivům.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec